0

سبد خرید

جمع سفارش :چگونه_عینک_اصل_را_تشخیص_دهیم

Apple 3D Touch

چگونه عینک اصل را تشخیص دهیم


1398/11/22

اگر چشم‌های خود را دوست دارید و به سلامتی آن‌ها اهمیت می‌دهید، باید در حفظ سلامتی آن‌ها کوشا باشید. مثلاً مواد غذایی که برای سلامتی چشم مفید هستند میل نمایید، از عینک آفتابی استفاده کنید، از نگاه کردن به نور خورشید آن هم به طور مستقیم پرهیز کنید و غیره، بر همین اساس ممکن است از همین حالا به دنبال راهکارهایی برای حفاظت هر چه بیشتر از چشمان خود باشید.

پس ما به شما توصیه می‌کنیم تا انتهای این نوشتار همراهی‌مان کنید تا شما را در رساندن به یکی از این راهکارها یاری نماییم چرا که ما در این نوشتار قصد داریم با پاسخ دادن به سوال ” چگونه عینک اصل را تشخیص دهیم ” و راهکارهای تشخیص عینک اصل شما را در داشتن چشمانی سالم یاری کنیم. همچنین در این نوشته در مورد عینک پلاریزه نیز صحبت می‌کنیم..

تشخیص اصل بودن

اهمیت مراقبت از چشم‌ها در برابر اشعه‌های مضر آفتاب همانند مراقبت از پوست در برابر این اشعه‌هاست. در واقع همانطور که استفاده از ضد آفتاب برای مراقبت از پوست توصیه می‌شود، استفاده از عینک آفتابی نیز برای مراقبت از چشم‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد. امروزه کسانی که به سلامت چشمان خود اهمیت می‌دهند، به نقش عینک آفتابی و استفاده از آن در سلامت چشم پی برده‌اند و خوب می‌دانند که با انتخاب عینک آفتابی اصل تا میزان زیادی می‌توانند از چشمان خود مراقبت کنند.
اما اینکه تشخیص عینک اصل به چه شکل می‌باشد، سوالیست که ممکن است ذهن بسیاری از آن‌ها را به خود مشغول کند. شما هم، مانند این دسته از افراد برای انتخاب یک عینک خوب و با کیفیت نیازمند پی بردن به ویژگی‌های عینک اصل و روش‌های تشخیص آن هستید. ما در زیر این ویژگی‌ها را برای شما شرح خواهیم داد.

ویژگی‌های عینک اصل

با توجه و رعایت نکات زیر می‌توانید روش‌های تشخیص عینک اصل را بیاموزید و دست سازندگان و فروشندگان بسیاری را که به جای عینک اصل، عینک قلابی تولید کرده و به فروش می‌رسانند را در حنا بگذارید:

تشخیص عینک اصل با بررسی لوگو و برچسب

عینک‌های اصل و معتبر معمولاً روی شیشه خود در قسمت راست و یا روی دسته و یا داخل خود دارای برچسب و یا لوگو هستند. این لوگوها اندازه، رنگ و فونت نوشتاری ثابتی دارند که شما از روی آن‌ها می‌توانید به حدودی به اصل بودن عینک خود پی ببرید.
چنانچه روی این لوگوها و یا برچسب‌ها کوچکترین اشتباه نوشتاری همچون غلط املایی وجود داشته باشد نشان می‌دهد که عینک اصل نیست. بهترین راه برای شناخت عینک اصل این است که قبل از خرید به وب سایت کارخانه سازنده عینک مراجعه کنید و با علائم و لوگوهای آن برند آشنا شوید تا دست به انتخاب آگاهانه‌تر و خرید بهتر بزنید.

تشخیص عینک اصل با بررسی شماره مدل عینک

یکی از راه‌های دیگر تشخیص عینک اصل توجه به شماره‌ی روی عینک می‌باشد. درج شماره مدل عینک روی تمام محصولاتی که کارخانه می‌سازد، یک قانون جهانی است. فرقی هم نمی‌کند که شما این عینک را به صورت آنلاین خریده باشید و یا از فروشگاه.
به هر حال عینک اصل باید این شماره را داشته باشد. البته برخی از عینک‌های تقلبی نیز این شماره را دارند. از این رو شما برای اطمینان بیشتر باید به وب سایت کارخانه سازنده مراجعه کنید و شماره مدل عینک را بررسی نمایید.
چنانچه عینک اصل باشد و توسط کارخانه مورد نظر تولید شده باشد این شماره در فهرست شماره‌های اعلام کارخانه وجود خواهد داشت. این در حالی است که شماره درج شده در عینک تقلبی را در این فهرست پیدا نخواهید کرد. در ضمن این شماره معمولاً روی قاب عینک‌ها نوشته می‌شود.

تشخیص عینک اصل با بررسی شناسنامه و دفترچه عینک

عینکی که اصل است معمولاً دفترچه و شناسنامه دارد. در این دفترچه هویت و جزئیات دقیق عینک همچون مقاوت عینک در برابر اشعه ماوراء بنفش، مقدار خش پذیری لنز آن، جنس فریم و غیره نوشته می‌شود. بنابراین هنگام خرید عینک حتماً شناسنامه آن را ببینید. چرا که عینک محصولی است که امکان تقلب کردن در آن بسیار زیاد است.

تشخیص عینک اصل با بررسی جا عینکی

از دیگر راه‌های تشخیص عینک اصل توجه به جا عینکی می‌باشد. چنانچه عینک آفتابی اصل باشد، دارای جا عینکی‌ای مخصوصی خواهد بود که دارای لوگوی عینک است. این در حالی است که جا عینکی‌های عینک‌های تقلبی رنگ و شکلی متفاوت از عینک‌های اصل دارند. پس بررسی جا عینکی نیز می‌تواند به شما کمک کند تا عینک اصل را از عینک تقلبی تشخیص دهید. در ضمن ذکر این نکته خالی از لطف نیست که برخی از سازندگان معتبر عینک جعبه‌هایی که مخصوص برند خودشان است را تولید می‌کنند.
در این جعبه‌ها بارکد، برچسب و اطلاعات مربوط به کارخانه تولید کننده نیز درج می‌شود. درون جعبه دفترچه‌ای حاوی اطلاعات مربوط به عینک، برگه ضمانت و برخی از توضیحات دیگر قرار می‌گیرد. چنانچه عینکی که خریداری می‌کنید فاقد چنین ویژگی‌هایی باشد و نیز جعبه عینک دست خورده و لبه‌های نامرتب داشته باشد، به احتمال زیاد عینک تقلبی خواهد بود.