سوالات متداولیک عینک آفتابی ایده‌آل باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

1- تقریبا به طور کامل اشعه ماورای بنفش خورشید را جذب کند. 2- رنگ شیشه یا تلق آن مانع از دید طبیعی رنگ‌ها نشود. رنگ خاکستری بهتر است. این مورد در تشخیص علایم رانندگی اهمیت دارد. 3- تیرگی رنگ آن مناسب باشد و مانع از دید طبیعی نشود. 4- مانع ورود آفتاب از اطراف چشم شود. 5- مانع از ایجاد خیرگی در چشم شود. 6- شیشه یا تلق آن خراش نداشته باشد. 7- شیشه یا تلق آن، شماره ی بی مورد نداشته باشد. 8- سبک و راحت باشد.


قاب عینک از چند نظر حائز اهمیت است. فریم یا قاب مناسب باید شیشه یا لنز عینک را در فاصله مناسب نسبت به چشم قرار دهد. دیگر این که عدسی که در فاصله مشخص قرار داده می‌شود، باید انحنایی متناسب با جهت‌های مختلف حرکت چشم داشته باشد. در هنگام انتخاب قاب باید دقت کرد قسمت بالای قاب با لبه تحتانی ابرو مماس باشد و قسمت تحتانی قاب، قسمت تحتانی چشم را بپوشاند. همچنین در دو طرف چشم، با بینی و گیجگاه، پوشش کافی را ایجاد کند. دسته‌های قاب نباید دو طرف گیجگاه را فشار دهند و طول دسته‌ها باید به شکلی باشد که در پشت گوش قرار گیرند.


قاب‌های بزرگ و پهن: مناسب صورت‌های ظریف نیست. چرا که در این حالت، صورت تحت شعاع بزرگی عینک قرار می گیرد و ممکن است جالب به نظر نرسد. این قاب را برای صورت‌های بیضی پیشنهاد می‌کنیم. به صورت‌های بیضی هر نوع عینکی می‌آید. - قاب‌های مستطیلی: این قاب‌ها باعث می‌شود صورت‌تان گرد به نظر برسد. بنابراین استفاده از آن‌ها را برای کسانی که صورت کشیده و باریکی دارند توصیه می‌کنیم. - کسانی که بینی بزرگی دارند، بهتر است از قاب‌های high temple استفاده کنند. چرا که در این قاب‌ها دسته عینک به بالاترین قسمت لبه متصل می‌شود و نگاه مخاطب را به سمت بالا می‌کشد و از توجه به بینی باز می‌دارد! - اگر هم از آن دست کسانی هستید که هنوز هم عینک زدن را نمی‌پسندید، می‌توانید از عینک های بدون لبه یا به اصطلاح بدون قاب استفاده کنید که زیاد جلب توجه نکند.


عینک آفتابی بزنیم یا نه؟

نور خورشید به‌دلیل طیف اشعه‌های فرابنفش می‌تواند بر چشم و پوست انسان‌ها تأثیر منفی داشته باشد و در درازمدت بیماری‌هایی را برایشان ایجاد كند. البته بخش قابل توجهی از اشعه‌های مضر خورشید به واسطه لایه ازون جذب می‌شود اما با نازك‌تر شدن این لایه و عدم‌جذب اشعه فرابنفش به‌صورت كامل، حفاظت از چشم‌هایمان ضروری می‌شود. عینك‌های آفتابی استاندارد احتمال بروز بیماری‌های چشمی همچون آب مروارید را تا حدود زیادی كاهش می‌دهد. همچنین استفاده از این كالا، در سلامتی و شادابی پوست صورت، به‌ویژه در ناحیه اطراف چشم‌ها مؤثر است.


لازم است تا چند نكته باریك‌تر از مو را هم درخصوص تهیه یک عینک استاندارد یادآوری كنیم. اول اینكه حتماً طی روز برای خرید عینك اقدام كنید تا تأثیر عدسی و رنگ را در نور طبیعی آفتاب بسنجید. هرگز از عینك‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های نامعتبر عینك نخرید. اگر فروشگاهی دستگاه یو وی‌سنج نداشت، بهتر است به جای دیگری مراجعه كنید. هنگام استفاده از یووی‌سنج به عدد ۴۰۰ توجه كنید و اگر همین عدد را نشان داد از فروشنده بخواهید تا عینك دیگری را برایتان تست كند تا از عملكرد درست دستگاه مطمئن شوید. از عینك آفتابی تنها طی روز و در معرض نور آفتاب استفاده كنید چرا كه استفاده از آن در شرایط دیگر به چشم آسیب می‌رساند. وقتی عینك به چشمتان نیست، آن را در قوطی مخصوص بگذارید تا شیشه‌های آن خط و خشدار نشود.


عینک‌های آفتابی با رنگ‌های گوناگونی مانند خاکستری، قهوه‌ای، سبز و زرد در بازار وجود دارند. توجه داشته باشید که شیشه‌های خاکستری و قهوه‌ای به‌طور معمول موجب تغییر رنگ‌های طبیعی نمی‌شوند، ولی شیشه‌های سبز، رنگ‌های طبیعی را تغییر و سبب اختلال در دید رنگ‌ها می‌شوند. شیشه‌های زرد هم سبب جذب رنگ آبی که بیشترین تفرق نور را در چشم ایجاد می‌کند، می‌شوند و به همین علت به ورزشکاران و کوهنوردان توصیه می‌کنیم از این نوع شیشه به دلیل دید خوب در آفتاب استفاده کنند. به دریانوردان یا افرادی که ساعاتی از روز را در سطح آب یا در ساحل می‌گذرانند نیز توصیه می‌شود از شیشه‌های پلاریزه به علت از بین بردن درخشندگی و خیرگی استفاده کنند.

8000 555-44-65
با ما در ارتباط باشید


sup@eynakyab.com
سوال خود را ارسال کنیدبه کمک ما نیاز دارید؟

لطفاً سوال خود را در فرم زیر وارد کنید.